Obóz terapeutyczny 2017 - nowa oferta już dostępna!

TERMIN PRZYGOTOWANY NA ROK 2017:
1.07 - 8.07. 2017 JANTAR.  Ceny już od 1.705 zł dla dwójki rodziców i dziecka! 
Zapisy oraz więcej informacji, zapytania o cennik oraz szczegóły obozów letnich prosimy kierować mailowo: szkolenia@mutyzm.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:  
530-648-408 Mariusz Andrzejewski - organizator obozów CTM

CTM zastrzega sobie prawo do zakwalifikowania wybranych rodzin, ze względu na grupy wiekowe dzieci.

Obozy terapeutyczne dla dzieci z mutyzmem wybiórczym i innymi zaburzeniami lękowymi są uznaną, powszechną  formą terapii dla dzieci z mutyzmem np. w USA, której skuteczność udowadniają badania.

W swoim programie badawczym dr Kurtz z USA, udowadnia skuteczność obozu terapeutycznego dla dzieci z mutyzmem. 91% uczestników obozu osiągnęło po obozie postępy w komunikacji w szkole, a 95% uczestników w sferze sytuacji społecznych. (źródło:http://www.selectivemutismtreatment.net/about-adventure-camp/adventure-c...).  Badacze z Irlandii (Sharkey L., Mc Nicholas F., Barry E., Begley M., Ahern S., 2008) udowadniają, że wszystkie dzieci z mutyzmem wybiórczym, uczestniczące w terapii grupowej, zwiększyły poziom pewności mówienia w szkołach, poradniach i codziennych sytuacjach społecznych. Doswiadczenia CTM podczas obozów terapeutycznych poświadczają wysoką skuteczność tej formy terapii. 

Jeśli  podczas wakacji chcecie Państwo pomóc dziecku rozwinąć komunikację i lepiej radzić sobie z emocjami, zapraszamy  na zorganizowany przez nas, wyjątkowy obóz terapeutyczny dla rodzin. Zapewniamy dużą porcję terapii, wypoczynku nad morzem oraz dobrej zabawy dla dzieci i rodziców. Zapraszamy całe rodziny – rodziców, dziecko doświadczające trudności i rodzeństwo. Czerpiemy ogromną satysfakcję z obserwowania podczas obozu terapeutycznego rozwoju otwartości oraz komunikacji u dzieci!

Dla dzieci: codziennie specjalistyczna terapia grupowa dla dwóch grup wiekowych prowadzona przez psycjologów i psychoterapeutów, terapia tańcem i ruchem, trening kreatywności, artterapia, animacja zabawy. Na każdym obozie organizujemy dwie grupy terapeutyczne (grupa starsza i młodsza już od 3 roku życia).

Dla rodziców: codzienne zajęcia dla rodziców w postaci warsztatów psychologicznych prowadzonych przez psychologa dziecięcego i psychoterapeutę rodzinnego.

Dla całych rodzin:  gry i konkursy, siatkówka, bilard, ping-pong, ogniska, grille, plaża - bardzo blisko do morza ok. 400 metrów.

Dodatkowo: jedna konsultacja u psychologa dziecięcego i jedna konsultacja u psychoterapeuty rodzinnego.  Wynikiem konsultacji i obserwacji dziecka podczas obozu jest dodatkowo przygotowana na życzenie opinia psychologiczna  zawierająca: diagnozę społeczno- emocjonalną, zalecenia dla rodziców, zalecenia dla nauczycieli i specjalistów szkolnych, rekomendowane formy oddziaływań terapeutycznych.

Zapraszamy rodziny z dzieckiem z następującymi trudnościami: mutyzm, nieśmiałość, trudności z radzeniem sobie z emocjami, zaburzenia lękowe, depresja, tiki.

Programy terapeutyczne:  program zajęć grupowych oraz warsztatów dla rodziców jest przygotowywany przez psychologa, twórcę CTM – Monikę Andrzejewską wraz z zespołem CTM. Każdego roku, z uwagi na dynamiczny rozwój całej organizacji, jest modyfikowany i wzbogacany o nowe metody prowadzenia terapii oraz treści i materiały przekazywane rodzicom.  

Dlaczego warto skorzystać z obozu terapeutycznego?OBÓZ TERAPEUTYCZNY

TERAPIA TRADYCYJNA

31 godz. terapii x 55 zł (cena za 1h)

31 godz. terapii x 100-120 zł (cena za 1h)

Całkowity koszt terapii : 1705 zł

Całkowity koszt terapii: 3100-3720 zł

Czas: 8 dni

Czas: 31 tygodni/ 7,5 miesiąca

Szybsze efekty terapii

Efekty widoczne w dłuższym czasie