fbpx Michał Marcyniuk- psycholog, terapeuta, trener | CTM Centrum Terapii

Michał Marcyniuk- psycholog, terapeuta, trener

Psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży, trener dziecięcy kompetencji społecznych, certyfikowany instruktor uważności w edukacji. Na co dzień pracuje jako psycholog i koordynator zespołu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w jednym z wrocławskich przedszkoli oraz jako psycholog w Dolnośląskim Oddziale CTM, w którym prowadzi terapie indywidualne i zajęcia grupowe. Ukończył Wydział Psychologii we Wrocławiu SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego na kierunku psychologia, specjalność: psychologia kliniczna, a także studium zawodowe
z terapii dzieci i młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Swoje kompetencje podnosi poprzez uczestnictwo w wielu kursach i szkoleniach, m.in.: “Terapia dziecka z mutyzmem” etap I, II i III, “Trening Umiejętności Społecznych”, “Terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu”, “Holistyczna terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi”, “Techniki terapeutyczne w pracy nad złością dzieci”, “Autyzm - diagnoza i terapia”. 
W codziennej pracy z dziećmi wykorzystuje elementy i techniki treningu uważności i integracji sensorycznej oraz elementy metody harcerskiej. Posiada uprawnienia kierowników i wychowawców wypoczynku oraz kilkunastoletnie doświadczenie w organizowaniu kolonii dla dzieci i młodzieży. Zwolennik systemowego nurtu w psychologii oraz edukacji opartej na NVC (Porozumienie bez przemocy).