fbpx Misja | CTM Centrum Terapii

Misja

mutyzm

Naszą misją jest szerzenie świadomości społecznej na temat mutyzmu selektywnego oraz innych zaburzeń lękowych, udzielanie pomocy dzieciom i ich bliskim oraz osobom dorosłym.

Pragniemy stale poszerzać własną wiedzę oraz doskonalić umiejętności twórczej pracy z dzieckiem oraz z rodzicem. Wspieramy komunikację i rozwój społeczny dzieci  by mogły czerpać pełną radość z relacji z ludźmi.   

Cierpiący w milczeniu zasługują na zrozumienie i profesjonalną pomoc. Naszym zadaniem jest głośne mówienie o tym, czego dzieci z mutyzmem oraz dzieci nieśmiałe, nie mogą powiedzieć, choć bardzo pragną. Każdy na drodze dziecka z mutyzmem, może dodać mu sił do pokonania tego zaburzenia, okazując zrozumienie i dostrzegając je ponad ciszą. 

Naszym zadaniem jest uwalnianie dzieci od dręczących je lęków  oraz wzmacnianie ich sił do pokonania każdego wyzwania.

Wsparcia potrzebują również rodzice, którzy każdego dnia niosą pomoc swoim pociechom w mierzeniu się z ich lękami. Pragniemy pomagać im rozwijać swoje umiejętności wychowawcze, poczuć się pewniej w roli rodzica  oraz ładować siły wewnętrzne, potrzebne do kolejnych zmagań. Rzetelnymi informacjami oraz praktycznymi doświadczeniami chcemy dzielić się z ludźmi, którym bliska jest nasza misja.